Последната битка - Рик Джойнър

Eli
Site Admin
Регистриран: чет мар 07, 2019 6:35 pm

Мнение от Eli » вт мар 26, 2019 8:09 pm

Това е едно от виденията, които Бог е дал за обща полза, и вярвам, че трябва да се разбира.

Книга на български език:

https://books.ekipirane.com/последната-битка/въведение/

Аудио книга на английски език:

https://m.youtube.com/watch?v=dwfBo2u1U0E

Etien
Регистриран: нед мар 10, 2019 5:19 pm
Контакти:

Re: Последната битка - Рик Джойнър

Мнение от Etien » чет мар 28, 2019 6:59 am

Когато книгитие на Рик Джойнър излязоха "на книжния пазар" реално бяха голяма сензация, понеже говореха открито за неща, които хората само интуитивно се досещаха, или говореха 'под сурдинка". И наистина, кой иска да слуша, че християните са "коне" в ръцете на демоните и са използвани от силите на тъмнината за тъмнина? Но за съжаление е истина. От друга страна самият автор още тогава, когато получи съответните откровения, аз лично вярвам от небето, поне засега, излезе с едно следно твърдение: "Тогава какво, да оставим ли църквите? Не те са полезни и т.н. " Тоест той послужи с това изречение за утвърждаване на това, с което Бог иска да се справи в това последно време на подготовка на своя народ за последния ден. Така на практика виденията му и проповедите му, и делата му се разминаха практически окончателно, макар и човек винаги да има пред Бога правото да се покае и да се върне в неговите пътища. След това започнаха още странни индикатори да се появяват, като това че е станал "пицар" на някакъв си католически орден, което е недопустимо за духовна личност. Той даже се хвали с тези си срамоти...
Правото да имаш твое мнение
не отменя правото аз да имам мое мнение.

Ana
Регистриран: съб мар 16, 2019 11:43 pm

Мнение от Ana » пет апр 26, 2019 4:59 pm

Много са интересни виденията, които е получавал Рик Джойнър. Аз лично съм ги чела няколко пъти, и вярвам, че са от Господаря. В началото ми бяха малко трудни за разбиране и не мога да кажа, че сега разбирам всичко, но разбирам и знам, че християни могат да имат демони и за последната битка. За съжаление Рик Джоинър не се е отделил от религията, защото е по лесно така, но напротив даже се провъзгласява за „рицар“ на католически орден, както каза Етиен
Etien написа:
чет мар 28, 2019 6:59 am
"рицар" на някакъв си католически орден, което е недопустимо за духовна личност.

Потребителски аватар
Yoan
Регистриран: вт мар 12, 2019 2:21 pm

Мнение от Yoan » пет апр 26, 2019 11:07 pm

Ситуацията е подобна като че ли, като със Суорна. Бог и дава чудесни видения за обща полза, но тя не можа да остави кариерата, парите и религиозните организации и да се покори напълно на Божието Слово.

Господарят дава, заради голямата си милост, не че някой от нас нещо е заслужил. Но после очаква адекватност.

Eli
Site Admin
Регистриран: чет мар 07, 2019 6:35 pm

Мнение от Eli » нед юни 16, 2019 3:01 pm

Интересно, сега се замислям, че трябва да си готов да чуеш от Бога, когато не ти говори лично, но чрез брат/сестра, пророк, или дори някой външен. Духовните дарби и дарове не те правят духовна личност. Те са помощ, обикновено за цялото божие събрание (по земята) - ето, Суорна сънува за Америка, а тя самата е в Мумбай. Виденията, които Бог й дава са полезни обаче и за нас, и със сигурност и за всеки друг, който търси Бога.
Трябва да изпитваме всичко, но Духът свидетелства. Послушанието на Бога е във всичко.

Сънища, видения, дори чудеса, изцеления - страхотни са, но за жалост не са доказателство, че човек е послушен на Духа.
Доказват само, че Бог е добър и не ни оставя.

Etien
Регистриран: нед мар 10, 2019 5:19 pm
Контакти:

Мнение от Etien » вт юни 18, 2019 8:24 pm

Аз съм изключително благодарен на Бога за духовното, с което той обикновено ме "шамаросва" с цел да ме върне при себе си, поправи, настави и какво ли не още. Всеки един сън, видение, пророчество трябва да се третира като неговата милост и благодат, с която той ни вразумява. Защото е истина, че често човек не е способен дори да разбере словото, което стои написано вече хиляди години. И не "налага" Бог да ни учи със сънища, видения и откровения. Понякога ми посочва някой човек в истинската му светлина, за да ме опази от заблуда.
Правото да имаш твое мнение
не отменя правото аз да имам мое мнение.

Потребителски аватар
Yoan
Регистриран: вт мар 12, 2019 2:21 pm

Мнение от Yoan » съб юни 22, 2019 12:43 am

Etien написа:
вт юни 18, 2019 8:24 pm
Аз съм изключително благодарен на Бога за духовното, с което той обикновено ме "шамаросва" с цел да ме върне при себе си, поправи, настави и какво ли не още. Всеки един сън, видение, пророчество трябва да се третира като неговата милост и благодат, с която той ни вразумява. Защото е истина, че често човек не е способен дори да разбере словото, което стои написано вече хиляди години. И не "налага" Бог да ни учи със сънища, видения и откровения. Понякога ми посочва някой човек в истинската му светлина, за да ме опази от заблуда.
Една от основните ми молитви към Бога е да не ме оставя да си правя каквото ми хрумне, а да ме, както казваш, шамаросва винаги когато е необходимо. Защото някой път изобщо може човек да не се усети накъде му отиват мислите или сърцето.

Отговори