Христос или Помазания

Etien
Регистриран: нед мар 10, 2019 5:19 pm
Контакти:

Христос или Помазания

Мнение от Etien » ср апр 10, 2019 10:13 am

Изображение

Идва ново духовно време, време на подготовка на невястата на Исус Божият Син, в което време много неща трябва да се възстановят така, както са били отначало. Божият народ има да се върне в древните пътища, описани в Библията и има да остави всички тези църковни басни, ск оито се е напълнил света - традиции на хора, които нямат страх от Бога. Но как човек може да се промени, ако не каот разбере божието слово в дълбочина. А как да го разбере, ако преводите са направени от хора, които не са имали достатъчно разбиране за това и не са искали да платят цената, за да не бъдат гонени за божието слово? Така преводите на Библията са се "напълнили" с човешки преводачески традиции, които не идват от небето, но от хора.
Една от тези човешки традиции е да се използва гръцката дума за Месия без тя да бъде преведена на български. Нека да се опитам да обясня и Бог да ви даде разбиране, понеже днес много хора не искат да разбират.
Сатрия Завет е написан на иврит/еврейски език. В книгите на Стария Завет има нещо много специфично, когато нещо се отнася към божия избор за даден човек - този ч овек бива полят със зехтин, което с термините на Библията означава, че Бог иска да му даде Святия си Дух, който в писанията често е символизиран с зехтин, или както е старата българска дума " дървено масло". Такъв човек започва да бъде наричан божий помазаник. Думата в еврейския текст е машиях, или месиас. Когато Стария Завет бива преведен на езика на "империята", който сега е английски, но тогава е бил гръцки, тогава самите евреи превеждат еврейската дума машиях със гръцката дума христос, която гръцка дума има абсолютно същото значение като еврейската - помазан. Следователно на български би трябвало да стои точно и именно тази дума и това би било коректното.

България обаче е под гръцко робство не малко години в което време по българските земи властва гръцката православна секта, която чете Библията само и едиснтвено на гръцки. Така се и утвърждава вероятно изключително повърхностната идея че Исус е Христос. Повъхностна, понеже Исус е Помазаният на Бога, а не христосът на Бога. За всичко това има много и много доказателства, за тези, които искат да разбират, а за останалите само им е засвидетелствано, за да не могат да кажат, че не им е било казано.

Например Исус е син на Йосиф според хората, следователно той би бил Исус Йосифов, а не Христос. Но днес божия народ се притеснява от това как да спечели повече пари, а не дали разбира писанията.

Църквите толкова много векове повтарят че Исус е Христос,( което на практика означава, че те отричат, че той е Помазаният), че днес никой не е точно наясно какво означава някой да е помазан. И понеже не си четат Библиите, ако и Стария Завет да говори твърде ясно какво означава това, то така наричаните християнски народи са абсолютно невежи да знаят и да разбират, че Исус е Помазания.
Правото да имаш твое мнение
не отменя правото аз да имам мое мнение.

Eli
Site Admin
Регистриран: чет мар 07, 2019 6:35 pm

Re: Христос или Помазания

Мнение от Eli » съб апр 13, 2019 12:41 pm

Много е странно, когато кажеш на някого, че в неговата Библия Исус не е Помазаният, и той не се трогне от това! Как е възможно? Някой се опитва да покрие и замаже значението и смисъла на дума, пряко свързана с Господаря, с Исус, Божия син, дума, която обяснява цялото слово, живота на Исус, обяснява целия Стар Завет - от създаването на земята; обяснява завета на Авраам с Бога, и всичките пророчества - всичките обещания на Всемогъщия Бог се изпълняват в Исус Помазания.
Как може да пренебрегнеш подобно откровение???

Потребителски аватар
Yoan
Регистриран: вт мар 12, 2019 2:21 pm

Мнение от Yoan » нед апр 14, 2019 8:51 pm

Eli написа:
съб апр 13, 2019 12:41 pm
Много е странно, когато кажеш на някого, че в неговата Библия Исус не е Помазаният, и той не се трогне от това! Как е възможно? Някой се опитва да покрие и замаже значението и смисъла на дума, пряко свързана с Господаря, с Исус, Божия син, дума, която обяснява цялото слово, живота на Исус, обяснява целия Стар Завет - от създаването на земята; обяснява завета на Авраам с Бога, и всичките пророчества - всичките обещания на Всемогъщия Бог се изпълняват в Исус Помазания.
Как може да пренебрегнеш подобно откровение???
Ако не го пренебрегнеш, означава да спреш да игнорираш и всички останали неща, които пише в Библията а не изпълняваш. И хората не искат това, тъй като подобно събитие би ги накарало не само да разберат колко от Словото не разбират и изпълняват, но и да започнат да го вършат. А ако кажеш "няма значение дали Исус е Христос или Помазания", то по тази логика нищо няма особено значение и дай да си живеем живота както ние си го разбираме.

Etien
Контакти:

Мнение от Etien » пон апр 15, 2019 1:43 am

За себе си мога да кажа, че съм благодарен на Бога, че ми се откри и по самата тази причина за мене е абсолютно важно да го познавам без "помощта" на лицемерието, което цари навсякъде, та дори в преводите на Библията!

Eli
Site Admin
Регистриран: чет мар 07, 2019 6:35 pm

Мнение от Eli » пет май 10, 2019 7:26 pm

Да, неприемливо е да се остави това прикриване/изопачаване/целенасочена заблуда в Библията.

Това беше голямо откровение за мен, което ми откри какво всъщност е духовното. Ако някой счита това за дребна подробност, маловажност, най-вероятно само бегло се е докосвал до духовите неща, и бегло познава Господаря, защото това е само началото. Може да познаваш словото добре, но да не познаваш Бога. Трябва да познаваш словото, но трябва да му се покоряваш, за да познаеш Бога, да го разбираш, чуваш и следваш. Може да си мислиш, че разбираш словото, но да го разбираш по човешки. Ако знаеш, че Исус е Помазания, но го наричаш Христос, значи си оставил заблудата малко или много да работи в твоя живот.

Словото казва:
Възлюбени, не вярвайте на всеки дух, но изпитвайте духовете дали са от Бога; защото много лъжепророци излязоха по света.
Но духовният човек изпитва всичко; а него никой не изпитва.
Но естественият човек не побира това, което е от Божия Дух, защото за него е глупост; и не може да го разбере, понеже, то се изпитва духовно.

Etien
Контакти:

Мнение от Etien » съб май 11, 2019 2:06 pm

Това са толкова много поколения на които се говори заблудително. Кой знае колко време ще трябва, за да могат християните да го разберат, приемат и ползват адекватно! и после всичко останало. едно тъжно време на отстъпление.

Отговори