Святият Дух -- най-пренебрегваната личност на вселената

Etien
Регистриран: нед мар 10, 2019 5:19 pm
Контакти:

Святият Дух -- най-пренебрегваната личност на вселената

Мнение от Etien » ср мар 20, 2019 8:40 am

Изображение

Да, повечето християни, които би трябвало да познават и разбират добре личността на Духа на Бога, реално не искат да имат много общо с него в своето ежедневие, по причина на своята егоцентричност. Нека да ви го покажа от писанията.

Първо нека да видим, кой е Святият Дух.

Ако искате да разбирате кой е той в дълбочина, ще трябва да познавате добре писанията. Ако искате да започнете да го познавате добре, ще трябва внимателно да изучите евангелието на Йоан, глави от 13 до 17, където сам господарят учи дванадесетте пратеници, кой е Святият Дух. Той го нарича друг утешител, който ще ни научи на всичко и ще ни напомня всичко, което Исус е казал. Но повечето християни нямат никаква представа как Духът учи своя народ. Те са предали управлението на своя праведен живот на неправедни хора, които се наричат техни пастири, които обаче нито се грижат за тях, нито им преподават доктрини, които Духът иска, а свои си човешки учения добре смесени с божието учение, толкова добре, че дори и те самите не биха могли да ги разделят, ако Бог им заповяда да го направят.

Святият Дух е тази личност, която живее в нас, когато ние станем християни, само ако се покорим на Бога да приемем тази личност и да ѝ се покоряваме денем и нощем, без да се съобразяваме с нашия собствен живот, но служейки на Бога с благодарност. И тук повечето хора започва да ги "стяга чепика" поради закоравялото им от неблагодарност към Бога сърце, за всичко, което той е направил и прави за нас денем и нощем.

И тук идваме до най-важната и уж най-простата част от нашето слово -- как са се покорим на Духа и да не бъдем неблагодарни? Лесно! Отвори си Библията, заедно с останалите християни в твоя дом и започни да четеш в страх от Бога, и каквото прочетеш и разбереш започни да го вършиш. И когато то противоречи на твоята църковна принадлежност, то продължи с вяра да се покоряваш на Духа а не на това на което са те учили непокорните пастори... След това започни да се молиш със същите тези хора, с които живееш и да се стараеш да пазиш написаното в Книгата на живота -- Библията така както е написано, без да го променяш по никакъв начин. А за да ти бъде по-лесно "да смелиш" казаното, ще ти дам един пример от Книгата:
Синодален (1992)
2 Коринтяни 9
1. А за спомагане на светиите считам за излишно да ви пиша,
2. защото зная вашето усърдие, за което се хваля с вас пред македонци, че Ахаия е приготвена още отлани; и вашата ревност подбуди твърде мнозина.
3. А братята изпратих, за да не би нашата похвала за вас да излезе напразно в тоя случай, но, както съм говорил, да бъдете приготвени,
4. та да не би, ако дойдат с мене македонци и ви намерят неприготвени, да останем посрамени ние (за да не казваме вие), след като сме ви хвалили с такава увереност.
5. Затова счетох за нужно да помоля братята, да дойдат напред при вас и да се погрижат отрано, щото предизвестената милостиня ваша да бъде готова като плод на щедрост, а не на скъперничество.
6. С това искам да кажа: който сее скъдно, скъдно и ще пожъне; а който сее щедро, щедро и ще пожъне.
7. Всеки да отделя, колкото му сърце дава, без да му се свиди, и без да го принуждават; защото Бог люби оногова, който драговолно дава.
8. А Бог е силен да умножи у вас всякаква благодат, та, като имате винаги всякакво доволство във всичко, да бъдете щедри във всяко добро дело,
9. както е писано: "пръсна, раздаде на сиромаси; правдата му пребъдва вечно".
10. А Оня, който дава семе на сеяча и хляб за храна, дано даде изобилие на посеяното от вас и да наспори плодовете на вашата правда,
11. та да бъдете богати във всичко за всяка щедрост, която чрез нас извиква благодарност към Бога.
12. Защото извършването на тая служба не само запълня лишенията на светиите, но и у мнозина извиква обилни благодарности към Бога;
13. и те, опитвайки плодовете от туй служение, прославят Бога, задето се покорявате на изповядваното от вас благовестие на Помазания и щедро общувате с тях и с всички,
14. и се молят за вас, понеже твърде много ви обичат, за преизобилната във вас Божия благодат.
15. Да благодарим на Бога за неизказания Негов дар!
Днешните църкви в непокорството си събират пари не за да си помагат един на друг, нито за да се грижат за по-бедните и нямащите, а за да си купуват палати, или поне за да си ги наемат, за да им е удобно и лесно. Така непокорните на Святия Дух пастори се възползват от слабостта на плътските християни и желанието им за едно лесно и удобно християнство и обират даренията практически за себе си, а за нямащите, за които Бог е заповядал да се грижим -- нищо! За какво ти е да се събираш с подобни хора да търсиш Бога? Те не са там, за да се покорят на Духа, а за да си угаждат на плътта! Бягай от тях!
Правото да имаш твое мнение
не отменя правото аз да имам мое мнение.

Etien
Контакти:

Re: Святият Дух -- най-пренебрегваната личност на вселената

Мнение от Etien » чет апр 04, 2019 11:33 am

Поради факта, че повечето църкви са управлявани от "Ахав и Езавел", по самата тази причина, ние имаме налице едно яростно преследване на пророците на едно общоцърковно ниво. Помислете само: дори хора като Рик Джойнър, които определено изоставиха това, което им беше поверено от небето, за да се харесват на църковното движение и на света, не са харесвани и често са обявявани за фалшиви, ако и видимо да има много полезни неща във виденията на този човек. Подобно се постъпва и с много други хора.
Ахав и Езавел не се нуждаят от никакви пророци, освен от ФАЛШИВИТЕ ПРОРОЦИ, с които те разполагат в достатъчно количество, както е било винаги. Библията ни предупреждава многократно за това, но повечето християни си мислят, че "фалшивите пастори и пророци могат да бъдат в която и да е църква, освен в тяхната"?! И това е типично социално описано човешко поведение, да мислиш, че ти и нещата около тебе са "различни" и ти разбираш, "просто защото си достатъчно умен и не можеш да се заблудиш!'" Каква ароганстност да се мисли така, и каква заблуда следва от този начин на мислене!

И нещо важно: "Ахав и Езавел" активно воюват с истината, а не по незнание, съвсем активно. Един известен български пастор от предишното поколение ми каза: Аз знам, че няма десятък, но ти недей да говориш с хората от църквата това, защото "те така са свикнали"!

Затова не си мислете, че хората като чуят, че нещо е казано от Святия Дух и непременно ще се покорят - по-скоро не, по скоро биха го "замели под килима"...

Etien
Контакти:

Мнение от Etien » чет апр 04, 2019 11:37 am

И ако църквите се отнасят така с Духа на Бога, какво да очакваме от света, от хората, които нито го познават, нито могат да го видят, както казва писанието? Следователно всеки християнин би трябвало да промени поведението си към Духа и духовното и да започне да говори и върши истината, така както тя е записана, без кривене поради пристрастия, грехове и компромиси.

Потребителски аватар
Yoan
Регистриран: вт мар 12, 2019 2:21 pm

Мнение от Yoan » нед апр 07, 2019 11:00 am

И ако пренебрегваме Святия Дух, то какво ни остава?! Той е даденият ни утешител от Исус, чрез когото имаме мъдрост, благодат и сили да живеем праведен живот. Следователно, ако игнорираме неговата воля, ние не можем да угодим на Бога по никакъв начин.

Etien
Контакти:

Мнение от Etien » пон апр 08, 2019 12:46 pm

Поколението, в което живеем е особено поколение. То обича "американското" християнство, това християнство, което угажда на плътта на човека - неделни църковни мероприятия и нищо друго.

Ana
Регистриран: съб мар 16, 2019 11:43 pm

Мнение от Ana » ср юни 12, 2019 10:42 am

Освен неделно американско християнство, което угажда на плътта, предпочита да приемат и проспериращото американско християнство, което също угажда на плътта и идва от лукавия.

Etien
Контакти:

Мнение от Etien » чет юни 13, 2019 8:28 pm

Хем неделно, хем ти "позволява " да си сребролюбив и горделив, колкото ти си решиш.

Потребителски аватар
Yoan
Регистриран: вт мар 12, 2019 2:21 pm

Мнение от Yoan » съб юни 15, 2019 11:27 am

Etien написа:
чет юни 13, 2019 8:28 pm
Хем неделно, хем ти "позволява " да си сребролюбив и горделив, колкото ти си решиш.
Защото християнството е денонощно, не неделно. Ако е неделно, то на практика през останалото време можеш да си правиш каквото ти хрумне, тъй като дори в неделя никой не те съди и на никого не му пука. На теория никой няма да го признае, но фактите си остават.

Eli
Site Admin
Регистриран: чет мар 07, 2019 6:35 pm

Мнение от Eli » нед юни 16, 2019 12:18 pm

Yoan написа:
съб юни 15, 2019 11:27 am
Etien написа:
чет юни 13, 2019 8:28 pm
Защото християнството е денонощно, не неделно. Ако е неделно, то на практика през останалото време можеш да си правиш каквото ти хрумне, тъй като дори в неделя никой не те съди и на никого не му пука. На теория никой няма да го признае, но фактите си остават.

Много християни, които пренебрегват въобще факта, че Святият Дух говори и ние трябва да го слушаме и да се покоряваме, биха казали: "Какво лошо правя? Какво правя, което ти не правиш? Ходя на работа, гледам си децата, чета си Библията..."
И тези неща са добри, но ако ги правиш по свое усмотрение, не си покорен на Духа, но го настъпваш, държейки на своето си - ти решаваш кога ще служиш на Бога, ако има такова време, на "службите" може би. Ти решаваш кога ще си четеш от Библията, но когато словото те изобличи, не се променяш, но си продължаваш по старому. И грижата за децата е най-вече духовна - един вярващ човек трябва на първо време да научи своите деца да познават Бога. Оставяйки ги в ръцете на външни хора, на учебна система, която се бори против Бога, в среда, в която Бог е нежелан, едно дете трябва да има много силна основа, да е стъпило стабилно на Исус, когато отиде там - тоест на 4ри годишна възраст вече трябва да вярва в Исус с цялото си сърце и всичкия си ум, да е приело Святия Дух, да се потопило във вода, да има добро познание на словото...ако не си сигурен, че твоето дете е готово, как го пускаш просто така в света?
Това е грижа, любов и обикновено идва ръка за ръка със страдание за вярата - държавата ще те тормози, може да трябва да се води по-скромен живот, за да можеш да си позволиш да си гледаш детето, разбира се жертва в личен аспект. И това ако имаш едно дете, което си е твоя лична отговорност.
А за духовните деца, новоповярвалите? За всички, които все още не са стабилни във вярата? За болните, нуждаещите се, страдащите? А всички роднини, техните деца? Работата е много и без Духа е невъзможно да знаеш как да се справиш. Но той ни води и учи, стига да се покоряваме, дава мъдрост и знание за всеки ден и час, стига да го търсим. Може да изглежда като голямо начинание и е - отнема само целия ти живот; но за Бог няма невъзмжно.

Etien
Контакти:

Мнение от Etien » вт юни 18, 2019 7:57 pm

Ели, това вече е "твърде много" за днешното християнство. Те ако успеят да прочетат с децата си някое от евангелията, вече ще бъде цяло геройство. Колко "християни" дори със съпругите си не четат Библията, а какво да говорим за всичко, което ти каза! Поколението е лошо поколение, което иска света. иска да консумира, дори за сметка на живота на децата си. Дано Бог да им даде покаяние докато е още днес заради Исус нашия спасител.

Отговори